Prostata - Tipy pro správnou výživu

Stejně jako u mnoha jiných nemocí hraje velkou roli při vzniku prostatických potíží životní styl. Kouření, alkohol a kofein jsou nejčastěji citovanými vnějšími příčinami. Do jídelníčku zařaďte cereální potraviny a dostatek čerstvé zeleniny (především brokolici). Snažte se vyhýbat chladnému počasí a vlhku.
Z doplňkové stravy je vhodné zařadit do pravidelného užívání vhodné formy multivitamínového přípravku s obsahem zinku (optimální je alespoň základní doporučená dávka 15 mg, nejlépe v organické podobě). Dále zaměřte pozornost na kombinaci selenu (nejlépe získaného z kvasnic) a vitamínu E (přírodní forma) – oba přípravky výrazně podporují antioxidační kapacitu našeho organismu. Pravidelný příjem Omega-3 kyselin má v tomto případě protizánětlivé účinky.
Z nově objevených přírodních ingrediencí určitě stojí za zmínku extrakty z rostliny Saw Palmetto (Serenoa repens) – užívání tohoto přípravku v kombinaci se zinkem a lykopenem (karotenoid, červené barvivo rajčat) přímo ovlivňuje funkci prostaty.Škola zdravého vaření